IQ alarm P

IQ alarm P (Personal) není ve skutečnosti technologické řešení, ale služba, která nabízí systematické a kvalitní využití možností moderních mobilních telefonů.

Velká část výrobců dnes běžně nabízí v rámci funkcí chytrého telefonu, tzv. SOS hlášení. Jde o tísňové hlášení formou SMS zprávy, která obsahuje informace o poloze osoby, která zaslání tísňové zprávy příslušnou manipulací s mobilním telefonem vyvolala.

Služba IQ Alarm P zajišťuje profesionální zpracování této zprávy v rámci dohledového pracoviště (PCO) s nepřetržitou profesionální obsluhou. Informace o majiteli příslušného mobilu jsou uloženy v databázi PCO a v příslušném okamžiku jsou využity tak, aby maximálně přispěly k pomoci ohrožené osobě.
IQ Alarm P

IQ alarm P

Základní způsoby využití služby

Zajištění pomoci osobě v bezpečnostním ohrožení
 • pro ochranu je využívána prioritně výjezdová skupina soukromé bezpečnostní agentury působící v příslušném regionu, na mobil výjezdové skupiny je zaslána kopie tísňové zprávy s identifikací polohy mobilu, další informace poskytuje skupině operátor PCO
 • při přijetí tísňové zprávy je vyrozuměna Policie ČR a příslušná městská či obecní policie
 • jsou vyrozuměny všechny oprávněné osoby určené klientem
Zajištění pomoci osobě ve zdravotním ohrožení
 • pro zajištění pomoci je prioritně využívána místně příslušná zdravotnická služba, které jsou předávány veškeré zdravotnické informace, které klient pro tyto účely poskytl
 • jsou vyrozuměny všechny oprávněné osoby určené klientem
Další možné využití služby je možné individuálně dohodnout.

Dohledové centrum (PCO) DEFENDER

Každý typ systému IQ Alarm, tedy i IQ Alarm P, je vybavený komunikátorem GPRS a je nastavený tak, aby zajišťoval trvale kontrolované spojení s PCO Defender (náš pult centrální ochrany).

Pracoviště PCO Defender je vybaveno špičkovými technologiemi, je v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 (366) dní v roce a je obsluhováno vyškolenými odbornými pracovníky.
Prostřednictvím PCO jsou non-stop střeženy všechny připojené zájmové objekty našich klientů po celém území ČR i mimo něj a jeho obsluha řídí veškeré akce v případě, že dojde k jakýmkoli nežádoucím změnám na střeženém objektu. Pro tyto účely naše PCO nepřetržitě přijímá a zpracovává kódové informace z instalovaných zabezpečovacích systémů nebo přijímá videosignál z instalovaných kamerových systémů.

Služby PCO Defender mohou naši zákazníci začít využívat už v okamžiku dokončení instalace libovolného systému IQ Alarm. Díky vysoké kvalitě našich služeb získá zákazník rychle, snadno a za nízkou cenu komplexní ochranu svého majetku s možností jejího dalšího rozšiřování. PCO Defender umí obsloužit také zákazníky s již nainstalovanými systémy od jiných výrobců.
 • IQ Alarm S

  Věra Novotná, Písek

  Objednala jsem si instalaci alarmové sady IQ Alarm S do svého bytu 2+1. K základní sadě se dvěma ovládacími klíčenkami mám připojena dvě bezdrátová pohybová čidla. Pohodlné zapínání a vypínání alarmového systému zvládá bez problémů i můj desetiletý syn, kterého díky SMS informacím o zapnutí a odemknutí systému zároveň také nenápadně kontroluji. Celé uvedené řešení stálo 10.800,-Kč s DPH a nyní pouze 299,-Kč s DPH měsíčně za připojení k našemu PCO. (Pult centrální ochrany. O PCO více zde).

  Paní Věra (Písek)

 • IQ Alarm S

  IQ alarmVlastním řadovou garáž v poměrně problematické lokalitě (z hlediska bezpečnosti). Po vykradení několika okolních garáží jsem se rozhodl pro instalaci alarmové sady IQ Alarm S v drátové variantě s ovládáním bezdrátovými klíčenkami a kouřovým čidlem pro případ požáru. Celková investice mě stála 11.200,- Kč včetně DPH a měsíční poplatek za připojení k PCO (Pult centrální ochrany. O PCO více zde) se zajištěným výjezdem zásahové jednotky v případě poplachu činí 666,- Kč včetně DPH.

  Jiří (Chomutov)

 • IQ Alarm M

  IQ alarmPro ochranu svého velkého rodinného domu jsem použil alarmovou sadu IQ Alarm M. Základní sada byla doplněna pohybovými čidly, požárními detektory, detektorem CO a čidlem zaplavení, ochrana objektu byla tedy pojata jako komplexní. Systém ovládám kombinaci klávesnice a ovládací klíčenky, takže můžu v klidu spát ve své ložnici v prvním patře, protože ostatní části objektu jsou chráněny. Celé řešení mě vyšlo na 36.479,- Kč s DPH. Za monitoring objektu na PCO (Pult centrální ochrany. O PCO více zde) platím nyní měsíčně již pouze 299,- Kč včetně DPH.

  (Pan Miloš, Ostrava – Zábřeh)

Stáhněte si pdf:

IQ alarm I

IQ alarm P

IQ alarm S

IQ alarm M

IQ alarm L

IQ alarm XL

IQ alarm V

Výpis z OR

Odstoupení od smlouvy

Reklamační řád

Mám zájem o více informací